BIAŁA MAŁPA

Biała herbata o długich, lekko skręconych, pokrytych srebrzystym puszkiem liściach, które mają przypominać łapy małpy. W smaku nietuzinkowa i wykwintna, obowiązkowa herbata na półce każdego smakosza.

19,00 zł
Brutto
Waga
Ilość
W magazynie

BIAŁA MAŁPA

SPOSÓB ZAPARZANIA: 2-3 g na 2o0ml / czas parzenia 2-3 min / temp. 75-80°C / parzyć 3x

HERBATA BIAŁA KLASYCZNA 

SKŁAD: biała herbata 100%

Liście Białej Małpy dojrzewają w prowincji Fujian w ogrodzie Huling. By zebrać te najmłodsze i nierozwinięte listki PICKerzy zaczynają zbiór o poranku. Podczas produkcji rolnicy starają się jak najmniej ingerować w procesy przetwarzania, dzięki temu ów herbata zatrzymuje jak najwięcej właściwości zdrowotnych, takich jak zawartość antyoksydantów, czy wysoka zawartość teiny odpowiedzialna za pobudzanie. Regulacja poziomu cholesterolu, a także pozytywnie wpływa na układ immunologiczny.
Biała Małpa to herbata ceniona na całym świecie za swój smak i wysoką jakość, o czym również świadczy jej cena.

Aromat tej herbaty jest wyjątkowo świeży, przypomina trochę zapach krzewu pełnego agrestu. Napar zielono-kremowy ma wyjątkowy smak. To doskonały wybór dla wszystkich lubiących klasyczne smaki białych i zielonych herbat. Warto jej spróbować, bo móc się w niej zakochać.

Biała Małpa to herbata owiana wieloma legendami. Niektórzy mówią, że dostępność do krzewów herbacianych była tak trudna, że Chińczycy wytresowali małpy do zbierania liści. Niektórzy, że to małpy żyjące w ogrodzie herbacianym utrudniały do niej dostęp. Jeszcze inni przypisują liściom podobieństwo do łap tych stworzeń lub do ich zachowania, bo ponoć liście tej herbaty po zaparzeniu wirują w imbryku jak ogony skaczących człekokształtnych.
Następną zagadką jest to, czy Biała Małpa to herbata biała czy zielona, bo przecież to najmłodsze listki zbierane z górnej części krzewu, ale obróbka jest ciut bardziej zbliżona do herbaty zielonej. My kwalifikujemy Białą Małpę jako herbatę pomiędzy białą i zieloną. Jej liście są ręcznie zbierane i bardzo delikatnie zwijane, co pozwala zachować im wyjątkowy wygląd i pozostawić biały puszek, którym są pokryte.

droga herbata, biała małpa, zielona herbata, biała herbata, co to jest biała małpa, droga herbata, najlepszy sklep z herbatą, warsztat herbaty, eherbata, zielonybazar, czas na herbatę, gdzie kupic herbatę, herbata na prezent, najlpesza herbata, słynna herbata, sławna herbata, zielone herbaty, co to biała herbata, herbata łagodzi obyczaje, weź herbate na warsztat  droga herbata, biała małpa, zielona herbata, biała herbata, co to jest biała małpa, droga herbata, najlepszy sklep z herbatą, warsztat herbaty, eherbata, zielonybazar, czas na herbatę, gdzie kupic herbatę, herbata na prezent, najlpesza herbata, słynna herbata, sławna herbata, zielone herbaty, co to biała herbata, herbata łagodzi obyczaje, weź herbate na warsztat  droga herbata, biała małpa, zielona herbata, biała herbata, co to jest biała małpa, droga herbata, najlepszy sklep z herbatą, warsztat herbaty, eherbata, zielonybazar, czas na herbatę, gdzie kupic herbatę, herbata na prezent, najlpesza herbata, słynna herbata, sławna herbata, zielone herbaty, co to biała herbata, herbata łagodzi obyczaje, weź herbate na warsztat  droga herbata, biała małpa, zielona herbata, biała herbata, co to jest biała małpa, droga herbata, najlepszy sklep z herbatą, warsztat herbaty, eherbata, zielonybazar, czas na herbatę, gdzie kupic herbatę, herbata na prezent, najlpesza herbata, słynna herbata, sławna herbata, zielone herbaty, co to biała herbata, herbata łagodzi obyczaje, weź herbate na warsztat  droga herbata, biała małpa, zielona herbata, biała herbata, co to jest biała małpa, droga herbata, najlepszy sklep z herbatą, warsztat herbaty, eherbata, zielonybazar, czas na herbatę, gdzie kupic herbatę, herbata na prezent, najlpesza herbata, słynna herbata, sławna herbata, zielone herbaty, co to biała herbata, herbata łagodzi obyczaje, weź herbate na warsztat

HBK100
98 Przedmioty

Opis

Kraj pochodzenia
Chiny
Skład
biała herbata (100%)
Czas Parzenia
3 - 5min
Temperatura Parzenia
85°C

Specyficzne kody

Komentarze

Oceń 

2024-03-20

najlepsze liście!

Świetna jakosć liści, smak również bardzo dobry jakościowo. Polecam

Oceń 

2018-06-28

Biała i smaczna

biała małpa - jest to jedyna biała herbata która mi posmakowała. Zastanawiałem się ile razy można taką herbatę parzyć i okazało się, że dużo

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię

BIAŁA MAŁPA

Biała herbata o długich, lekko skręconych, pokrytych srebrzystym puszkiem liściach, które mają przypominać łapy małpy. W smaku nietuzinkowa i wykwintna, obowiązkowa herbata na półce każdego smakosza.

Napisz swoją opinię

Produkty powiązane