Biała Małpa

Biała herbata o długich, lekko skręconych, pokrytych srebrzystym puszkiem liściach, które mają przypominać łapy małpy. W smaku nietuzinkowa i wykwintna, obowiązkowa herbata na półce każdego smakosza.

19,00 zł

(380,00 zł kg)

Brutto
Waga
Ilość
W magazynie

PayPal

BIAŁA MAŁPA

SPOSÓB ZAPARZANIA: 1 łyżeczka na 2o0ml / czas parzenia 2-5min / temp. 80-85°C / parzyć 4-5x

Liście Białej Małpy dojrzewają w prowincji Fujian w ogrodzie Huling. By zebrać te najmłodsze i nierozwinięte listki PICKerzy zaczynają zbiór o poranku. Podczas produkcji rolnicy starają sie jak najmniej ingerować w procesy przetwarzania, dzięki temu ów herbata zatrzymuje jak najwięcej właściwości zdrowotnych, takich jak zawartosc antyoksydantów, wysoka zawartość teiny odpowiedzialną za pobudzanie. Regulacja poziomu cholesterolu, a także poztywnie wpływa na układ immunologiczny.
Biała Małpa to herbata ceniona na całym świecie za swój smak i wysoką jakość, o czym również świadczy jej cena.

Aromat tej herbaty  jest wyjątkowo świeży, przypomina trochę zapach krzewu pełnego od agrestu. Napar zielono kremowy ma wyjątkowy smak (...). To doskonały wybór dla wszystkich lubiących klasyczne smaki białych i zielonych herbat. Warto jej spróbować bo można się zakochać.

Biała Małpa to herbata owiana wieloma legendami. Niektórzy mówia, że dostępność do krzewów herbacianych była tak trudna, że Chińczycy wytresowali małpy do zbierania liści. Niektórzy, że to przez małpy żyjące w ogrodzie herbacianym. Jeszcze inni przypisują liściom podobieństwo do małpich łap lub do ich zachowania, bo ponoć liście teh herbaty po zaparzeniu wirują w imbryku jak ogony skaczących człekokształtnych.
Następną zagadką jest to, czy Biała Małpa to herbata biała czy zielona, bo przecież to najmłodsze listki zbierane z górnej części krzewu, ale obróbka jest ciut bardziej zbliżona do herbaty zielonej. My kwalifikujemy Białą Małpę jako herbatę pomiędzy białą i zieloną. Jej liście sa ręcznie zbierane i bardzo delikatnie zwijane, co pozwala zachować im wyjątkowy wygląd i pozostawić biały puszek którym są pokryte.

HBK100
18 Przedmioty

Opis

Skład
biała herbata (100%)
Kraj pochodzenia
Chiny
Czas Parzenia
3 - 5min
Temperatura Parzenia
85°C

Specyficzne kody

Komentarze

Oceń 

2018-06-28

Biała i smaczna

biała małpa - jest to jedyna biała herbata która mi posmakowała. Zastanawiałem się ile razy można taką herbatę parzyć i okazało się, że dużo

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię

Biała Małpa

Biała herbata o długich, lekko skręconych, pokrytych srebrzystym puszkiem liściach, które mają przypominać łapy małpy. W smaku nietuzinkowa i wykwintna, obowiązkowa herbata na półce każdego smakosza.

Napisz swoją opinię

Produkty powiązane