BATUMI

Rewelacyjna, gruzińska herbata o niebanalnym, lekko dymnym, acz słodkawym smaku i wspaniałej historii. Brunatny napar pełen aromatu od razu przenosi na gorącą plażę nieopodal Batumi.

9,50 zł
Brutto
Waga
Ilość
W magazynie

BATUMI

SPOSÓB ZAPARZANIA: 2-3 g na 200ml / czas parzenia 3-5 min./ temp. 95°C / parzyć 1-2x

HERBATA CZARNA KLASYCZNA 

SKŁAD: czarna herbata 100%

Herbata pochodząca z rejonów Batumi jest herbatą naprawdę niezwykłą. O polach, na których rosną jej krzewy już w 1964 roku śpiewały Filipinki. Nie jest to jednak już ta sama herbata, którą starsze pokolenia pamiętają z czasów PRL-u. Jakość plantacji od tamtych czasów znacznie się poprawiła, a dziś herbata gruzińska jest doceniana przez smakoszy na całym świecie.

Historia herbaty w Gruzji to ciąg przygód na miarę Indiany Jonesa. Zaczęło się od księcia oczarowanego herbatą, poprzez stęsknionego za domem szkota, polityczny Związek Radziecki i na wytrwałych herbacianych smakoszach kończąc (więcej na ten temat znajdziecie w naszym artykule o gruzińskiej herbacie "Książę, przemyt i rozbity statek").

Batumi to czarna herbata powstała z połączenia liści z kilku gruzińskich plantacji. Charakteryzuje się tym, że jest bardzo esencjonalna, mocna, tradycyjna w smaku i zarazem z wyczuwalnymi nutami słodyczy. Napar w brązowym tonie, otulają złote refleksy, zaś aromat bardzo delikatny, słodkawy i od razu przywołuje na myśl wzorcową czarną herbatę. Doskonale smakuje sama, ale też rewelacyjnie łączy się z mlekiem. Krótko parzona będzie bardziej słodka, a parzona ponad 5 minut będzie gratką dla wszystkich smakoszy naprawdę intensywnych naparów.
        

#Podróż Zaczyna Się Od Pierwszego Łyku

HCK114
98 Przedmioty

Opis

Kraj pochodzenia
Gruzja
Skład
czarna herbata (100%)
Czas Parzenia
3 - 5min
Temperatura Parzenia
95°C

Specyficzne kody

Komentarze

Oceń 

2021-04-25

słodka

Bardzo polecam, słodycz jest nie do podrobienia. To nie to samo co w innych herbatach, np. tych tureckich. Nie jest to też ta sama słodycz co w assamach. Bardzo wyjątkowa, intensywna, zdecydowanie w moim TOP 5 czarnych naparów.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 

2018-06-28

herbata o łagodniejszym smaku niż Rosyjska Karawana. Dla mnie najlepiej smakuje, gdy jest długooooooo parzona!

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 

2018-04-21

KŁAMSTWA

Ile ja się nasłuchałam kłamstw od rodziców, że Gruzińska herbata to przeżytek i to bardzo nie smaczny. Dobrze, że ich nie posłuchałam, bo ta Batumi skradła moje serce! Jest idealnie mocna, idealnie goryczkowa, a najlepiej smakuje, jak ja trochę dłużej poparzę. Mniam!

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię

BATUMI

Rewelacyjna, gruzińska herbata o niebanalnym, lekko dymnym, acz słodkawym smaku i wspaniałej historii. Brunatny napar pełen aromatu od razu przenosi na gorącą plażę nieopodal Batumi.

Napisz swoją opinię

Produkty powiązane