Batumi

Rewelacyjna, gruzińska herbata o niebanalnym, lekko dymnym, acz słodkawym smaku i wspaniałej historii. Brunatny napar pełen aromatu od razu przenosi, na gorącą, plażę nieopodal Batumi.

9,00 zł

(180,00 zł kg.)

Brutto
Waga
Ilość
W magazynie

PayPal

BATUMI

SPOSÓB ZAPARZANIA: 1 łyżeczka na 200ml / czas parzenia 4-7min / temp. 95°C / parzyć 1-2x

Herbata pochodząca z rejonów Batumi jest herbatą na prawdę niezwykłą. O polach na których rosną jej krzewy już w 1964 roku śpiewały Filipinki. Nie jest to jednak już ta sama herbata którą starsze pokolenia pamiętają zza czasów PRL. Jakość plantacji od tamtych czasów znacznie się poprawiła, a dziś herbata gruzińska jest doceniana przez smakoszy na całym świecie.

Historia herbaty w Gruzji, to ciąg przygód na miarę Indiany Jonesa. Zaczęło się od księcia oczarowanego herbatą, poprzez stęsknionego za domem szkota, polityczny związek radziecki i na wytrwałych herbacianych smakoszach kończąc. (Więcej na ten temat znajdziecie w naszym artykule o gruzińskiej herbacie "Książę, przemyt i rozbity statek")

Batumi to czarna herbata, powstała z połączenia liści z kilku gruzińskich plantacji. Charakteryzuje się tym, że jest bardzo esencjonalna, mocna, tradycyjna w smaku i zarazem z wyczuwalnymi nutami słodyczy. Napar w brązowym tonie, otulają złote refleksy, zaś aromat bardzo delikatny, słodkawy i od razu przywołuje na myśl wzorcową czarną herbatę. Doskonale smakuje sama, ale też rewelacyjnie łączy się z mlekiem. Krótko parzona będzie bardziej słodka, a parzona ponad 5 minut będzie gratką dla wszystkich smakoszy na prawdę intensywnych naparów.

Kraj pochodzenia: GruzjaHCK114
130 Przedmioty

Opis

Kraj pochodzenia
Gruzja
Skład
czarna herbata (100%)
Czas Parzenia
3 - 5min
Temperatura Parzenia
95°C

Specyficzne kody

Komentarze

Oceń 

2018-06-28

herbata o łagodniejszym smaku niż Rosyjska Karawana. Dla mnie najlepiej smakuje, gdy jest długooooooo parzona!

Oceń 

2018-04-21

KŁAMSTWA

Ile ja się nasłuchałam kłamstw od rodziców, że Gruzińska herbata to przeżytek i to bardzo nie smaczny. Dobrze, że ich nie posłuchałam, bo ta Batumi skradła moje serce! Jest idealnie mocna, idealnie goryczkowa, a najlepiej smakuje, jak ja trochę dłużej poparzę. Mniam!

Napisz swoją opinię

Batumi

Rewelacyjna, gruzińska herbata o niebanalnym, lekko dymnym, acz słodkawym smaku i wspaniałej historii. Brunatny napar pełen aromatu od razu przenosi, na gorącą, plażę nieopodal Batumi.

Napisz swoją opinię

Produkty powiązane