Lapsang Souchong

Wyjątkowa herbata pochodząca z górskiego regionu Wuyi w Chinach. Intensywny, dymny smak i aromat powstał dzięki uwędzeniu liści nad dymem sosnowym. Lapsang Souchong uchodzi za typowo męską herbatę, porównywana jest do szkockiej whisky i cygar.
9,00 zł

(180,00 zł kg.)

Brutto
Waga
Ilość

PayPal

LAPSANG SOUCHONG

SPOSÓB ZAPARZANIA: 2 łyżeczki na 200 ml / czas parzenia 4-8 min / temp. 90-95°C / parzyć 1x

Podczas dynastii Qing, przejście armi przez górski region Wuyi w Chinach opóźniało coroczny proces suszenia liści herbaty. By przyspieszyć produkcję i tym samym zaspokoić popyt, rolnicy postanowili wysuszyć liście nad ogniskami z lokalnych sosen. Tak powstała wyjątkowa i unikatowa herbata, która cieszy się popularnością zwłaszcza wśród mężczyzn.
Niektóre źródła podają, ze Lapsang Souchong to pierwsza na świecie czarna herbata, która powstała nawet wcześniej od słynnego Keemuna, a jej krzewy dopiero w późniejszym czasie rozprzestrzeniły się w pozostałe regiony Chin i do Indii."Souchong" oznacza nazwę gatunku herbaty, która jest utleniana dopóki nie osiągnie wyraziście czarnego koloru, a produkuje się ją z czwartego liścia (licząc od zwiniętego pączka) na krzewie herbacianym, te są grubsze, zawierają mniej naturalnego aromatu, dzięki czemu świetnie współgrają z dymnym zapachem. Zebrane liście suszy się, (opieka) nad dymem sosnowym, w bambusowych koszach zwanych hounglóng i tak właśnie powstaje doskonały "męski napar"

Napar jest w kolorze intensywnym, burgundowym, a aromat charakterny, dymny i żywiczny. Smak mocny, lecz nie tak garbnikowy jak inne, czarne, Chińskie herbaty. Przywołuje na myśl torfową whisky, dym cygar, czasem wędzoną paprykę. Choć liście są subtelne w odbiorze, a smak nie cechuje się namierną cierpkością, to Lapsang jest na prawdę zadziorną herbatą idealną dla wyrachowanych podniebień.

Największymi fanami Lapsangu od zawsze byli Anglicy, a najbardziej znany wśród nich to Winston Churchil. Stąd w Chinach przywykło się mówić, że Souchong, to herbata zachodu. Lapsang dodaje się również do wielu mieszanek np.
Rosyjskiej Karawany. Herbata Lapsang Souchong z roku na rok nabiera popularności, przez co staje się cenniejsza i zyskuje miano rarytasu. Region Wuyi to niewielki obszar, który nie jest w stanie wyprodukować takiej dużej ilości herbaty. Polecamy każdemu poszukiwaczowi niezwykłych smaków, każdemu mężczyźnie z krwi i kości, a także odważnym kobietom. Gwarantujemy niezapomniane doznanie i wyjątkowy smak herbaty.

CIEKAWOSTKĄ jest to, że Lapsang zasłynął również w kulturze popularnej. Pija się go w takich filmach jak "Zimowa Opowieść", "Casino Royale" czy "Nić Widmo", a także w książce Donny Tartt "Szczygieł". Lapsangu chciał się również napić kapitan Picard w filmie "Star Trek", lecz producenci zaserwowali mu Earl Greya.
Kraj pochodzenia: Chiny
      

HCK116
10 Przedmioty

Opis

Kraj pochodzenia
Chiny
Skład
czarna herbata (100%)

Komentarze

Oceń 

2018-09-26

herbata dla twardzieli?

Uważam, że to najlepsza herbata na świecie, bo właśnie ten dymny smak jest najlepszy. Osobiście piję ją bardzo często, a dodatkowo do kubka sypię podwójną porcję. Szczerze polecam.

Oceń 

2018-09-13

CIekawostka...

O Lapsangu mam taką ciekawostkę... W warsztacie herbaty pracuję od pięciu lat, przez ten czas Lapsanga kupowali dla siebie sami mężczyźni, a jeśli kobiety to DLA mężczyzn. Nigdy nie zapomnę, jak pewnego zimowego dnia zjawiła się Pani, drobna blondynka. Tęsknym spojrzeniem wyszukała puszkę z Lapsangiem i powiedziała "POPROSZĘ MOJĄ UKOCHANĄ HERBATĘ". Zapytałam oczywiście czy to na prawdę jest jej ulubiona? W odpowiedzi usłyszałam poemat wychwalający dymny smak i moc aromatu. Na pewno nie zapomnę tej kobiety do końca życia, a jeśli są tu Panie pijące Lapsanga, to pozdrawiam :)

  • 4 z 4 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię

Lapsang Souchong

Wyjątkowa herbata pochodząca z górskiego regionu Wuyi w Chinach. Intensywny, dymny smak i aromat powstał dzięki uwędzeniu liści nad dymem sosnowym. Lapsang Souchong uchodzi za typowo męską herbatę, porównywana jest do szkockiej whisky i cygar.

Napisz swoją opinię

Produkty powiązane