Chłodny Wieczór

Skład: czarna herbata ceylon, malina, truskawka, migdał, anyż, goździki, pomarańcza, kruszona wanilia, płatki róży, cynamon

9,00 zł

(180,00 zł kg.)

Brutto
Waga
Ilość

Chłodny Wieczór

Lekko korzenna, zwieńczona owocami czarna herbata prosto ze Sri Lanki. Idealna na chłodny wieczór, ale równie smaczna w pogodny dzień. Aromat a każdemu kojarzy się z czymś przyjemnym, niektórym wracają nawet wspomnienia, ale zawsze są to przyjemne historie.

Przyprawy korzenne sprawiają, że robi się cieplej lecz nie są wyczuwalne tak mocno w smaku jak owoce. Wanilia ma właściwości euforyczne, goździki dzięki mocnym olejkom eterycznym działają odprężająco, ale i przeciwbakteryjnie, a malina i truskawka dzięki wielu witaminom podnoszą odporność organizmu.

Napar jest ciemno brązowy, dzięki słodkim owocom nawet przy długim parzeniu goryczka jest słabo wyczuwalna . Aromat jest intensywny przy zaparzeniu nawet małej ilości herbaty zapach roznosi się po całym pomieszczeniu. Jeśli ktoś lubi herbatę na słodko, to „Chłodny Wieczór” rewelacyjnie komponuje się z domowymi syropami bądź sokami np. malinowym lub pomarańczowym. Mieszankę można również potraktować jako bazę do Chai Masali, ale wywar będzie bardziej owocowy niż korzenny.

Herbata zasmakuje wszystkim, którzy lubią intensywne smaki i te niejednolite. Połączenie przypraw korzennych i owoców nie należy do codzienności, a szkoda bo zarówno smak i aromat są obłędnie pyszne, niezależnie od pory roku.

SPOSÓB ZAPARZANIA: 2 łyżeczki na 200ml / czas parzenia 3-6min / temp. 90-95°C / parzyć 1x


HCS109

Produkty powiązane