Gunpowder Marakesh

Skład: mięta, trawa cytrynowa

8,00 zł

(160,00 zł kg)

Brutto
Waga
Ilość

Gunpowder Marakesh

skład: mięta pieprzowa, olejek miętowy

SPOSÓB ZAPARZANIA: 1 łyżeczka na 2o0ml / czas parzenia 2-5min / temp. 70-80°C / parzyć 1x

Gunpowder z miętą i nutką trawy cytrynowej. Niezwykle orzeźwiający, kiedy dłużej go zaparzymy - pobudzający, zaś z dodatkiem cukru to tradycyjna Marokańska herbata.

Mięta ma właściwości przeciwbakteryjne, usuwa toksyny z organizmu, poprawia trawienie, odświeża jamę ustną, polepsza nastrój i uspokaja. W połączeniu z zieloną herbatą tworzy wspaniałą, leczniczą kompozycję aromatu i smaku. Zielona herbata działa antyoksydacyjnie, wspomaga układ krążenia, zapobiega paradontozie i poprawia wygląd skóry. Połączenie tych dwóch składników to doskonały pomysł.

W Maroku jej parzenie to rytuał, który nawet na ruchliwej i głośnej ulicy przebiega w ciszy. Nie trwa długo: 10 min wystarcza osobie siedzącej ze skrzyżowanymi nogami przy niskim stoliczku, by przyrządzić napar. Na powierzchni musi być obowiązkowy turban, czyli warstwa piany Zaproszony zaś koniecznie musi wypić trzy szklanki naparu, zgodnie z marokańskim przysłowiem: „Pierwsza szklanka ma moc miłości, druga – gorycz życia, trzecia – słodycz śmierci”. Herbata nalewana jest z dużej wysokości nad stołem, co dodatkowo uatrakcyjnia ceremonię.

Polecamy na ciepło i na zimno, obie wersje smakują równie dobrze.

 

HZS115

Produkty powiązane