Marcepan

100% arabica

słodycz na miarę królów

6,90 zł

(138,00 zł kg.)

Brutto
Waga
Mielenie
Ilość

Marcepanowa

100% arabica

Polecamy zaparzać w:

Mówi się, że marcepan albo się kocha albo nienawidzi. Jednak w połączeniu z tradycyjną brazylijską kawą, smak tej słodyczy staje się smakiem nie do przebicia i do którego przekonują się najbardziej zagorzali antyfani marcepanu. W tej kompozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Jedni kawę zastępującą deser, w której cukier jest na prawdę zbędny. Drudzy smak migdałów na słodko, a znajdą się i Tacy, którzy dopatrzą się tu połączenia idealnego lekko pobudzającej kawy i wyważonej, nieprzesadzonej słodkości.

Bardzo ważną role odgrywa tutaj ziarno dobrze wyselekcjonowanej kawy z Brazylii z prowincji Santos. Kawa posiada subtelny posmak wytrawnych orzechów, dzięki temu dodatek tradycyjnego marcepanu (jakim są uprażone migdały z cukrem i prawdziwym olejkiem migdałowym) wspaniale się z nią łączy. Warto wspomnieć, że marcepan w Europie od czasów średniowiecza był numerem jeden wśród słodyczy. Godnym przeciwnikiem okazała się dopiero czekolada, która przywędrowała zza oceanu.

Kawa perfekcyjnie smakuje zaparzona tradycyjnie lub w ekspresie przelewowym, w wersji małej czarnej i dużej mlecznej kawy, na ciepło i na zimno, ale zdecydowanie najlepsza jest kiedy pije się ją z ulubionego kubka.

KS110
17 Przedmioty

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Marcepan

100% arabica

słodycz na miarę królów

Napisz swoją opinię

Produkty powiązane