HARIO ZESTAW V60 DRIPPER & POT - DRIP + SERWER + FILTRY

Zestaw do alternatywnego parzenia kawy, dzięki któremu możesz cieszyć się przepyszną kawą w swojej kuchni. 

Zestaw składający się z drippera, dzbanka, filtrów i miarki. 

179,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Marzysz o przygotowywaniu w swoim mieszkaniu kaw, o pełnym i głębokim smaku? Potrzebujesz sprzętu, dzięki któremu po dziesięciu minutach będziesz cieszył się małą czarną? Sprzętu nie najdroższego, ale takiego, który pozwoli Ci poczuć się jak profesjonalny barista? Szybkiego i prostego w obsłudze? 

Zestaw HARIO v60 to świetny wybór!

Kawa przygotowywana tą metodą jest delikatna w smaku (choć zawartość kofeiny jest większa niż np. ta w kawie czarnej przygotowywanej w ekspresie ciśnieniowym), ale też posiada więcej niuansów smakowych. Mała czarna z "drippa" to podróż od nut kwiatowych, przez orzechy i czekoladę, aż po pełną owocowość. 

Do przygotowania kawy z drippa nie potrzeba wybitnych umiejętności: wymaga się jedynie wolnej chwili, ciepłej wody (90-95 stopni Celsjusza), zestawu HARIO v60 i dobrej - najlepiej jasno palonej - kawy (polecamy owocową Kenię PB Zawadi lub bardziej klasyczną Papuę Nową Gwinęę).

Zestaw pomimo swojej łatwości w używaniu, pozwala również zapalonym kawoszom na eksperymenty i wydobywanie z kaw to, co w nich najlepsze :)

Jak używać zestawu? 

Przygotuj wodę o odpowiedniej temperaturze (90-95 stopni Celsjusza). Dripper z zagiętym filtrem umieść na dzbanku. Filtr przelej gorącą wodą (tym samym pozbywamy się potencjalnego papierowego posmaku filtra), wylej wodę z dzbanka (dzięki temu przelaniu server miał okazję się nagrzać, co też jest dość istotne!) i wsyp do filtra dobrze zmieloną kawę (standardowa proporcja przy tej metodzie to 6g kawy na 100 ml wody). Wyrównaj poziom kawy potrząsając dripperem. Rozpocznij preinfuzję zalewając kawę około 70ml wody i odczekaj około trzydziestu sekund. Następnie w kilku partiach zalewaj kawę wodą. Najlepiej zakończyć ekstrakcję po około 2,5 minuty.  

Zestaw HARIO V60 składa się z drippera V60-02 wykonanego z ceramiki w kolorze białym, szklanego dzbanka o pojemności 600 ml (5 filiżanek), miarki do sypania kawy i stu papierowych filtrów V60.
Zestaw idealny dla osób chcących rozpocząć przygodę z metodami alternatywnymi - zawiera wszystkie niezbędne przedmioty.

AK111
1 Przedmiot

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

HARIO ZESTAW V60 DRIPPER & POT - DRIP + SERWER + FILTRY

Zestaw do alternatywnego parzenia kawy, dzięki któremu możesz cieszyć się przepyszną kawą w swojej kuchni. 

Zestaw składający się z drippera, dzbanka, filtrów i miarki. 

Napisz swoją opinię