Rumianek

tradycyjny lek na wszystko

7,00 zł

(140,00 zł kg.)

Brutto
Waga
Ilość

Rumianek

Matricaria Chamomilla L

Rumianek w domowym lecznictwie jest chyba najbardziej znaną i powszechną rośliną. Każdy z nas zna jego smak, a aromat można poznać już z drugiego pokoju. W smaku lekko goryczkowy ze słodkawą nutą kwiatów. Napar lekko żółtawy z odcieniami zieleni, dla fanów ziół polecamy również  na zimno.

Robi się z niego inhalacje, napary, a także okłady które zawsze pomagają wyleczyć choćby przeziębienie. Ma silne właściwości przeciwzapalne i bakteriostatyczne. Najczęściej jest stosowany doustnie jako środek przeciwzapalny i przeciwskurczowy układu pokarmowego, ma też działanie preciwalergiczne.

Pijąc napar z rumianku można wyleczyć się z uporczywych skurczów mięśni i bóli np. podczas menstruacji. Zapobiec wzdęciom i stanom zapalnym żołądka i jelit. Wyleczyć drogi pokarmowe z różnych infekcji i toksyn zwłaszcza u osób palących tytoń. Rumianek pomaga również złagodzić stan zapalny górnych dróg oddechowych.

Rumianek jest bardzo pomocny przy chorobach skórnych, a także utrzymaniu skóry w dobrej kondycji. Stosowany zewnętrznie leczy owrzodzenia skóry, hemoroidy, rumień, a także poparzenia słoneczne. Okłady z rumianku pomagają na zmęczone, spuchnięte oczy czy przebarwienia skórne.

Bardzo popularne są również kosmetyki z dodatkiem rumianku, który nie wykazyje wysokich cech alergicznych. Coraz częściej spotkać go można w płynach do kąpieli, mydłach, kremach i szamponach do włosów. Panie bardzo chwalą rumianek jako rewelacyjną odżywkę do włosów. Włosy przepukane naparem z rumianku rzadziej wypadają, odzyskują naturalną barwę i połysk. a łupież znika. 

W dawnych wierzeniach rumianek jak większość ziół miał przypisane właściwości magiczne. Kiedy tylko ktoś miał złe myśli, czy skłonnosci do grzechu musiał natychmiast przemyć ręce naparem z rumianku. Rumiankową wodą kropiło się równiez domy by zapobiec złym urokom i nieszczęściom.

sposób parzenia: 2 łyżeczki na szklankę, najlepiej ugtować i poczekać aż odstoi 10min. Mozna też zaparzyć w temp. 95*C przez około 15 minut.

Z102