Rumianek

Tradycyjny napar spożywany w Polsce od wieków. Pomaga wyleczyć wiele dolegliwości, a żółty, aromatyczny napar łagodzi zmysły.

7,00 zł
Brutto
Waga
Ilość
W magazynie

RUMIANEK Matricaria Chamomilla L.

SPOSÓB ZAPARZANIA: 2 łyżeczki na 200ml / czas parzenia 4-8min / temp. 95°C / parzyć 1x.

Rumianek w domowym lecznictwie jest chyba najbardziej znaną i powszechną rośliną. Każdy z nas zna jego smak, a aromat można poznać już z drugiego pokoju. W smaku lekko goryczkowy ze słodkawą nutą kwiatów. Napar lekko żółtawy z odcieniami zieleni, dla fanów ziół polecamy parzyć również na zimno.
Robi się z niego inhalacje, napary, a także okłady, które zawsze pomagają wyleczyć  przeziębienie. Ma silne właściwości przeciwzapalne i bakteriostatyczne. Najczęściej jest stosowany doustnie jako środek przeciwzapalny i przeciwskurczowy układu pokarmowego, ma też działanie przeciwalergiczne.
Pijąc napar z rumianku można wyleczyć się z uporczywych skurczów mięśni i bóli, np. podczas menstruacji. Zapobiec wzdęciom i stanom zapalnym żołądka i jelit. Wyleczyć drogi pokarmowe z różnych infekcji i toksyn zwłaszcza u osób palących tytoń. Rumianek pomaga również złagodzić stan zapalny górnych dróg oddechowych. Rumianek jest bardzo pomocny przy chorobach skórnych, a także utrzymaniu skóry w dobrej kondycji. Stosowany zewnętrznie leczy owrzodzenia skóry, hemoroidy, rumień, a także poparzenia słoneczne. Okłady z rumianku pomagają na zmęczone, spuchnięte oczy czy przebarwienia skórne. Bardzo popularne są również kosmetyki z dodatkiem rumianku, który nie wykazuje wysokich cech alergicznych. Coraz częściej spotkać go można w płynach do kąpieli, mydłach, kremach i szamponach do włosów. Panie bardzo chwalą rumianek jako rewelacyjną odżywkę do włosów. Włosy przepłukane naparem z rumianku rzadziej wypadają, odzyskują naturalną barwę i połysk, a łupież znika. 
W dawnych wierzeniach Słowian rumianek jak większość ziół miał przypisane właściwości magiczne. Kiedy tylko ktoś miał złe myśli, czy skłonności do grzechu, musiał natychmiast przemyć ręce naparem z rumianku. Rumiankową wodą kropiło się również domy, by zapobiec złym urokom i nieszczęściom.

       
Z102
18 Przedmioty

Specyficzne kody

Komentarze

Oceń 

2018-08-02

aromatyczny

Kapitalny jest ten rumianek! Bardzo aromatyczny, dużo lepszy od tego z apteki!

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 

2018-05-25

***** gwiazdkowy

Aromatyczny, intensywny, nie poszarpany w opakowaniu, idealny rumianek.

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię

Rumianek

Tradycyjny napar spożywany w Polsce od wieków. Pomaga wyleczyć wiele dolegliwości, a żółty, aromatyczny napar łagodzi zmysły.

Napisz swoją opinię