Pokrzywa

7,00 zł

(140,00 zł kg.)

Brutto
Waga
Ilość
W magazynie

PayPal
POKRZYWA
Na co dzień raczej unikamy pokrzywy, pierwsze skojarzenie to piekące bombelki pojawiające się na skórze po pierwszym kontakcie z tą rośliną. Pozory jednak mylą. Ta na pozór straszna roślina ma wiele drogocennych właściwości. Można zastąpić nią wiele składników (które nie do końca są naturalne) z tym samym skutkiem.

Nie trzeba używać słodzików, mimo że pokrzywa ma swój naturalny słodki smak, to dodatkowo obniża poziom curku we krwi, a zwiększa produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny. Poprawia pracę wątroby i usuwa toksyny z całego organizmu. Jest dużym źródłem żelaza!
Pokrzywę powinni pić wszyscy którzy mają problemy z zaparciami i trawieniem. Pokrzywa reguluje procesy trawienne, a także pomaga wydalić niepotrzebne składniki z organizmu. Oczyszcza drogi moczowe z bakterii a także zapobiega kamienicy nerkowej.
Któż nie słyszał o pokrzywowym szamponie do włosów! Stosowany od lat do dziś jest naturalnym kosmetykiem do którego wracamy. Nadaje włosom połysk, zmniejsza ich łamliwość, przetłuszczone, brzydko pachnące włosy to tylko wspomnienie. Napar z pokrzywy jest tu najlepszym rozwiązaniem.
Pokrzywa jest bardzo pomocna przy uporczywym trądziku, zmniejsza łojotok i pozwala się goić skórze.
Pamiętajmy jednak, ze pokrzywa to zioło którego nie można pić codziennie, aby organizm nie przyzwyczaił się do działania i uodpornił na właściwości. 2-3 razy w tygodniu to najlepsza dawka.
Sposób przyrządzania: 1 łyżki stołowej na szklanę wody mozna ugotować, dla mocniejszego efektu lub zaparzamy w temp. 95*C. Pokrzywę można dodawać do sałatek, lecz najpierw trzeba ją sparzyć gorąca wodą, podobnie jak w przypadku sporządzania okładów na skórę.

       


Z103
102 Przedmioty

Specyficzne kody

Komentarze

Oceń 

2018-05-25

Lubię

Dobry, słodki napar z pokrzywy, intensywny trawiasty aromat, to jest to co lubię :)

Napisz swoją opinię

Pokrzywa

Napisz swoją opinię