Eukaliptus Organic

Suszone, organiczne, cięte liście eukaliptusa. Świetny jako dodatek do herbat i naparów, a także w wersji solo. Charakterna ciekawostka o całym wachlarzu właściwości.

9,00 zł
Brutto
Waga
Ilość
W magazynie

Eukaliptus Organic

Przywołuje dobre skojarzenia - głównie ze względu na powiązania z torbaczami koala. A koala wie co dobre, bo liście eukaliptusa są wielce pożyteczne i to nie tylko dlatego, że mogą być składnikiem gumy do żucia, ale także dlatego, że ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i uspokajające.
Samego eukaliptusa występuje na świecie ok.600 gatunków, jednak tylko część z nich używana jest w przemyśle farmakologicznym, kosmetycznym, czy spożywczym. Ciekawostką jest, że większość tych roślin nie traci liści sezonowo, a wymienia korę, co tworzy piękną feerię barw, szczególnie kolorową w przypadku eukaliptusa tęczowego (eucalyptus deglupta).
W naszym sklepie oferujemy Wam cięte liście eukaliptusa z certyfikatem organiczności, co oznacza, że przy plantacji nie zostały użyte pestycydy, bądź sztuczne nawozy. Produkt ten zatem jest bezpieczny zarówno dla nas jak i środowiska naturalnego.
Jak działa eukaliptus?
Liście tej rośliny zawierają min. przeciwutleniacze i garbniki. Pierwsze zmniejszają ryzyko chorób serca, niektórych nowotworów, czy demencji. Drugie zaś mają właściwości bakteriobójcze i ściągające. To dzięki nim eukaliptus jest częstym składnikiem produktów na przeziębienie i kaszel. Garbniki także korzystnie wpływają na problemy trawienne, a także maja dobry wpływ na skórę i włosy. 


Jak stosować eukaliptus?

Oczywiście najbardziej klasyczną formą wykorzystania eukaliptusa jest napar. Sam napar jest intensywny i orzeźwiający i może być świetnym dodatkiem do zielonej herbaty, czy rooibos. Szczególnie polecamy w upały - zdecydowanie przynosi ochłodzenie!
Przy chorobie, czy przeziębieniu warto zrobić inhalacje z naparu eukaliptusowego. Pomoże on ulżyć naszym zatokom.
Kolejnym sposobem jest stosowanie jako zapach do szafy. Wystarczy wrzucić do bawełnianego woreczka i gotowe! Przy połączeniu z lawendą otrzymamy także środek przeciw molom i innym uporczywym owadom.
Mamy także rozwiązanie dla osób cierpiących na arachnofobię. Podobno, gdy w miejscu częstego występowania pająków położy się woreczek z eukaliptusem, to te odejdą hen… Ta wskazówka jest jednak jeszcze w trakcie testów. 

76 Przedmioty

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Eukaliptus Organic

Suszone, organiczne, cięte liście eukaliptusa. Świetny jako dodatek do herbat i naparów, a także w wersji solo. Charakterna ciekawostka o całym wachlarzu właściwości.

Napisz swoją opinię

Produkty powiązane