Trawa Cytrynowa Organic

Organiczna, suszona, cięta trawa cytrynowa. Skuteczna w upalne lata, przydatna także w kuchni. 

8,00 zł
Brutto
Waga
Ilość
W magazynie

Trawa cytrynowa organiczna

Naturalnie rośnie w klimacie tropikalnym, a pochodzi z terenów kontynentu azjatyckiego, gdzie w naturalnych, sprzyjających warunkach może osiągnąć wysokość nawet trzech metrów! 

Ceniona szczególnie w kuchni tajskiej, gdzie często jest podstawą zup, czy past curry. Znalazła swoje zastosowanie również w medycynie ajurwedyjskiej, dzięki licznym właściwościom antybakteryjnym, grzybobójczym i zawartym w niej wielu witaminom. 

W świecie herbaty również zajmuje istotne miejsce. Dodawana do naparu uwalnia swój cytrusowy aromat i dostarcza dodatkowych wrażeń smakowych. Już nie mówiąc o jej szczególnych zaletach w upalne dni!

Cięte liście trawy cytrynowej pozwolą samemu kreować nowe mieszanki herbaciane, ziołowe, czy innowacyjne dania w kuchni. Polecamy szczególnie z zieloną herbatą w lecie jako dodatek do kompotu, czy jako składnik ulubionego drinka.  

W kuchni zaś urozmaici wiele sosów, czy dań. Dzięki swojemu cytrusowo-imbirowemu posmakowi uwolni od nudy i rutyny codzienne posiłki. 

Jednak trawa cytrynowa to nie tylko smak, bo od pokoleń stosowana jest w medycynie ajurwedyjskiej, głównie z powodu olejku zawartego w tej roślinie. Przydaje się w zwalczaniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych, stymuluje pracę jelit i poprawia trawienie, łagodzi przeziębienia głównie dzięki witaminie C, a także obniża gorączkę - nazywana jest przez to “trawą gorączkową”. 

Można z pewnością stwierdzić, że trawa cytrynowa to istna roślina renesansu. :-) 

Z104
81 Przedmioty

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Trawa Cytrynowa Organic

Organiczna, suszona, cięta trawa cytrynowa. Skuteczna w upalne lata, przydatna także w kuchni. 

Napisz swoją opinię