Mięta

Poczuj miętę!

7,00 zł

(140,00 zł kg.)

Brutto
Waga
Ilość

Mięta Pieprzowa

"Mentha Piperta L."

Mięta to rewelacyjny dodatek do wszystkiego! Posiada niesamowite wlaściwości. Działa przeciwbólowo i uspokaja. Pije się ją równiez jako środek przeciw chorobie lokomocyjnej, zapobiega wymiotom i nudnościom. Pomaga w odchudzaniu i lagodzi gazy. Doskonały lek przy grypach żołądowych i biegunkach, działa żółciopędnie i usuwa toksyny. Można stosować w kuchni do dań i deserów, jako naturalny kosmetyk i przede wszystkim jako naturalny lek.

Mięta posiada bardzo cenny olejek mentol. Wykorzystuje sie go przy inhalacjach, gdyż udraznia nos i przetyka drogi oddechowe. Często mozna spotkac go w gumach i pastach do zębów, ponieważ to właśnie on odświeża jame ustną i likwiduje bakterie.

Najlepsza jednak pozostaje naturalna mięta, którą my sami mozemy wykorzystać na różne sposoby. Jest przyprawą, lekiem, zapachem i smakiem który orzeźwia organizm, a jejwłaściwości towarzyszą nam codziennie.

Więcej o mięcie możesz dowiedzieć się w naszym artykule "Czujesz Miętę?"

Sposób przyrządzania: 2 łyżeczki na szklankę, najlepiej ugtować i poczekać aż odstoi 10min. Mozna też zaparzyć w temp. 95*C przez około 15 minut. Do dań i deserów dodawać na samym końcu, aby nie straciła aromatu.

Z109