Herbaty czarne klasyczne

Herbaty czarne klasyczne

Czarne herbaty to najbardziej zakorzeniony i tradycyjny smak w całej Europie. Pijana od pokoleń gości na stołach przy śniadaniu i kolacji. Naturalny, intensywny napar to również bogactwo właściwości. Czarna herbata poprawia krążenie, zawiera ogrom antyoksydantów, a także pobudza, dzięki czemu jest alternatywą dla kawy. Szeroki wachlarz gatunków i smaków sprawia, że każdy miłośnik herbaty znajdzie tu coś dla siebie. 
 • Nepal FTGOP1

  12,00 zł
  Wytrawny smak ze szczytów himalajów. Krzewy herbaciane rosną w niesamowitym klimacie porannych mgieł i chmur. Niezapomniany smak tej herbaty jest zdecydowany, acz lekki i nieco pikantny.
 • Darjeeling STDFOP1 FF

  12,00 zł

  Uważana za jedną z najbardziej wyjątkowych czarnych herbat. Rośnie na wzgórzach Himalajów, jedyna w swoim rodzaju, delikatna i wyrazista z subtelnym posmakiem muszkatu podbije nie jedno podniebienie swoją oryginalnością.

 • Golden Yunnan Organic

  8,00 zł -20% 6,40 zł

  Wytworna, organiczna chińska herbata rosnąca w najstarszej, herbacianej prowincji - Yunnan. Jej szlachetność cechuje dodatek złotych liści (zbieranej z górnej części krzewu), oraz burgundowo brązowy, wyśmienity napar.

 • Rwanda Rukeri

  12,00 zł

  Ta wyjątkowa odmiana dowodzi, że czarna herbata nie jedno ma imię. Uprawiana w sercu Afryki, w organicznym ogrodzie założonym zaledwie 50 lat temu urzeka rześkością i pikantną nutą intensywności.

 • English Breakfast

  10,00 zł

  Tradycyjna, esencjonalna, mocna i wyrazista herbata, która najlepiej smakuje o poranku, do sytego śniadania. Powstała z połączenia intensywnych herbat z Assamu i Ceylonu, a każdy herbaciarz powinien jej spróbować nie tylko do śniadania.

 • Rosyjska Karawana

  9,00 zł

  Mieszanka czarnych, mocnych i dymnych herbat z wspaniałą legendą, według której wszystkie aromaty, które posiada ta herbata zostały zyskane w trakcie jej transportu - długiej wędrówki z Chin do Rosji.

 • Batumi

  9,00 zł

  Rewelacyjna, gruzińska herbata o niebanalnym, lekko dymnym, acz słodkawym smaku i wspaniałej historii. Brunatny napar pełen aromatu od razu przenosi, na gorącą, plażę nieopodal Batumi.

 • Keemun Black Mao Feng

  9,50 zł
  Herbata Keemun uprawiana w dorzeczu Jangcy i Huang He, to jeden z fundamentów czarnych, chińskich herbat. Słodkawe nuty cukru trzcinowego, lekka pikantność, a wszystko całkowicie pozbawione goryczki tworzą wybitny napar dla delikatnych podniebień.