ASSAM TGFOP SF BEHALI

Intensywny, dębowy, głęboki smak z krótkim tytoniowym finiszem i naturalną słodyczą liści to doskonała kwintesencja assamskiej herbaty znad rzeki Brahmaputra.
10,00 zł
Brutto
Waga
Ilość
W magazynie

ASSAM BEHALI

SPOSÓB ZAPARZANIA: 2-3 g na 200 ml / czas parzenia 2-3 min / temp. 95°C / parzyć 1x

Wszystkie herbaty z Assamu mają jedną, wspólną cechę. Jest to fantastyczna głębia smaku i naturalna słodycz. Niezależnie od tego czy wyczuwalne nuty, to mineralność jak w przypadku Assamu Attaberie, czy gałązkowy finisz jak w herbacie Cachar, każdy Assam zapewnia intensywne przeżycia. Można się o tym przekonać zaraz po pierwszym łyku.

Assam Behali to wyjątkowa herbata, która intryguje już samym aromatem liści. Pachnie rześko i intensywnie, a jest to świetna zapowiedź tego co odkryjemy w naparze. Smak mocny, dębowy z tytoniowymi nutami, a wszystko przyjemnie otula niezapomniany, słodowy finisz. Napar w ciemno brązowym kolorze, zawiera dużo teiny co gwarantuje przyjemne pobudzenie kubków smakowych i bystrość umysłu :)

Herbatę do Assamu z Chin sprowadzili Brytyjczycy, którzy przez długi czas kolonizowali Indie, dlatego też dziś w Wielkiej Brytanii główną, tradycyjną i śniadaniową herbatą jest właśnie Assam. Ta tradycja sprawia, że dla wszystkich którzy piją czarną herbatę przy śniadaniu i o popołudniowej porze, Assam Behali będzie prawdziwą rozkoszą i kwintesencją herbacianego smaku. My z czystym sumieniem polecamy ją w zestawie z domowym brownie, to zestaw który komponuje się ze sobą niemal tak idealnie jak szarlotka z lodami.

        

#Herbata Łagodzi Obyczaje

HCK128
164 Przedmioty

Specyficzne kody

Komentarze

Oceń 

2021-04-21

POWER

Bardzo dobry Assam. Zaraz po Cacharze mój ulubiony. Mocny, aromatyczny i bardzo naciąga. Zaparzam czarne herbaty ponad 7 minut, więc to zdecydowanie herbata dla mnie. Bardzo polecam jak ktoś lubi intensywne smaki. Dodatkowo plus za szybką wysyłkę.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię

ASSAM TGFOP SF BEHALI

Intensywny, dębowy, głęboki smak z krótkim tytoniowym finiszem i naturalną słodyczą liści to doskonała kwintesencja assamskiej herbaty znad rzeki Brahmaputra.

Napisz swoją opinię