DARJEELING SFTGFOP1 CH FF OAKS

Darjeeling czyli jedna z najbardziej znanych herbat na świecie, jednak w nietypowym wydaniu. Pochodzi on bowiem z chińskich krzewów, co sprawia, że jest delikatny, lekki, słodkawy i pozbawiony goryczy. Herbata wielu kontrastów, która zachwyci niejedno podniebienie. 
19,50 zł
Brutto
Waga
Ilość
W magazynie

DARJEELING SFTGFOP1 CH FF Oaks

SPOSÓB ZAPARZANIA: 2-3 g na 200ml / czas parzenia 3 min. / temp. 90-95°C / parzyć 1x

Całkowicie wyjątkowa herbata prosto z indyjskiego regionu Darjeeling. 
Chińska, ale indyjska? Czarna, ale delikatna, słodkawa i bez goryczki? Jak to się dzieje? Już odpowiadamy, a składa się na to wiele czynników:

 • Specyfikacja liścia: 
  SFTGFOP1 - Super Fine Tippy Golden Flowery Orange Pekoe - jest to skrót odnoszący się do tego, jaka część liścia herbaty jest zbierana. W przypadku tego Darjeelinga mamy do czynienia z najwyższą jakościowo herbatą zbieraną z pierwszych liści pędów herbacianych łącznie z młodym pąkami.  
  CH - skrót ten oznacza "China", czyli chińską odmianę herbaty - camellia sinensis. Właśnie dzięki zastosowaniu innego gatunku krzewu, ten Darjeeling jest tak różny od tego, z którymi jesteśmy oswojeni. 
  FF - First Flush, czyli pierwsze zbiory. Wiosenne, przed monsunowe zbiory sprawiają, że napar w efekcie końcowych daje świeży, słodkawy posmak. 

 • Pochodzenie: 
  Plantacja Oaks znajduje się w sąsiedztwie wioski Sonada u podnóży Himalajów. Krzewy herbaciane rosną na wysokości 1600m.n.p.m. wśród charakterystycznych dla regionu mgieł i wilgoci. Przez to że w przypadku tej plantacji mamy do czynienia z chińskim gatunkiem herbaty, a nie jak to w tradycyjnym Darjeelingu bywa - camellią assamicą, krzewy te muszą znajdować się pod szczególna opieką i w pewnym odizolowaniu. Takie postępowanie jest praktykowane od kilkuset lat i pozwala zachować czystość gatunkową krzewów. 

 • Smak i wygląd: 
  Liście pachną lekko i słomkowo. Wygląd suszu nie jest jednolicie czarny lub brązowy. Możemy zauważyć, że w listach przeplatają się także kolory zieleni i ciemnej pomarańczy. Świadczy to o niepełnej fermentacji Darjeelinga, która charakteryzuje tę odmianę. Po zaparzeniu, napar będzie się wdzięczył pięknym ciemno bursztynowym/ciemnozłotym kolorem. W smaku delikatny, słodkawy, pszeniczny. Dodatkowo herbata wyróżnia się klarownością i brakiem goryczy. Należy jednak uważać, ponieważ przeparzenie go może doprowadzić do nieprzyjemnej cierpkości. 

Polecamy tę jakże ciekawą pozycję w naszym sklepie nie tylko dla doświadczonych herbaciarzy, ale także dla osób, które na przykład nie przepadają za czarną herbatą, a chciałyby zmienić o niej zdanie. :-)  

HCK132
25 Przedmioty

Specyficzne kody

Komentarze

Oceń 

2021-05-13

Darjeeling

Zdecydowanie warty spróbowania. Od niedawna mój faworyt, jeśli chodzi o klasyczne czarne herbaty.

Oceń 

2021-05-06

Czarna, a dobra

Nigdy nie przepadałam za czarnymi herbatami. Ten Darjeeling zdecydowanie zmienił moje nastawienie. Delikatny, słodkawy, bez goryczy, a jednocześnie z lekką nuta orzecha. Bardzo satysfakcjonująca uczta dla kubków smakowych.

Oceń 

2021-04-22

jedyny darjeeling

Jako ANTYfanka darjeelingów muszę stwierdzić, że ten jest po prostu pyszny. Już myślałam, że żadna wysokogórska herbata nie uraczy dobrym smakiem mojego podniebienia, a tu takie pyszności. Bardzo rześka i intensywna, polecam.

Napisz swoją opinię

DARJEELING SFTGFOP1 CH FF OAKS

Darjeeling czyli jedna z najbardziej znanych herbat na świecie, jednak w nietypowym wydaniu. Pochodzi on bowiem z chińskich krzewów, co sprawia, że jest delikatny, lekki, słodkawy i pozbawiony goryczy. Herbata wielu kontrastów, która zachwyci niejedno podniebienie. 

Napisz swoją opinię